Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Mali Vizesi Mali Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Mali Vizesi
Mali Vizesi

 Mali vizesi, Mali vize başvurusu, Mali vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.


 Mali Vizesi 

 

             Afrika ülkelerinde zaman zaman rastlanan salgın hastalıklar, bu ülkeleri ziyaret edecek kimselerin bazı aşıları olmasını zorunlu kılmaktadır. Mali ülkesi ziyaretlerinde de bu aşıların yaptırılması, Dünya Sağlık Örgütü tarafından zorunlu tutulmaktadır. Özellikle sarı humma aşısı, sıtma ve tifo aşılarının yapılması mali vizesi için zorunludur. Bunun dışında Hepatit A ve B aşıları, çocuk felci, tetanoz aşılarının yapılması tavsiye edilmektedir. Bu aşılara ait belgeler, vize dosyasına eklenecektir.

 

  Mali Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

 

             Seyahat edecek kimselerin mali vizesi alabilmesi için en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmasına ihtiyaç vardır. Bu pasaportun çok eski olmaması, üzerinde bulunan fotoğrafın kişiyi tanımaya yardımcı olan, yeni bir fotoğraf olması zorunludur. Pasaportla beraber kişinin çalışma belgeleri, sağlık sigortasının kapsamının yeterliliğini gösteren belgeler, seyahat rezervasyon belgeleri hazırlanmalıdır.

 

Mali   

 

             Afrika'nın batı bölgesinde yer alan Mali ülkesini ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları, ülke tarafından uygulanan vize prosedürüne tabi tutulmaktadır. Bu vizenin alınması için gerekli belgelerin hazırlanmasıyla birlikte zorunlu aşıların da yaptırılması gerekmektedir.