Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Malta Vizesi Malta Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Malta Vizesi
Malta Vizesi

Malta vizesi, Malta vize başvurusu, Malta vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Malta Vizesi 

 

            Malta bir schengen ülkesi olma özelliğine sahiptir. Bun nedenle T.C. vatandaşları sahip oldukları pasaportlarında, Malta ziyaretlerini kapsamı içine alan geçerli durumdaki (çoklu) schengen vizesi özelliği taşımaması durumunda Malta yolculukları öncesinde Malta vizesi için schengen vizesi başvurusu yapmaları gerekliliği bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Hususi,, Diplomatik ve de Hizmet pasaport sahiplerinin, Malta'ya gerçekleştirecekleri seyahatlerin 180 gün içerisinde 90 günlük ikamet süresini aşmamaları koşuluyla Malta vizesi almaktan muafiyetleri

 bulunmaktadır.

 

 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Malta Konsolosluğuna Malta vizesi için direkt başvuru yaparak vize alamamaktadır. Konsolosluğa yalnızca uzun süreli olan vize talepleri için başvurabilmektedirler. Fakat kısa süreli olan schengen vizesi başvuruları istisnai haller dışında yetkili olan vize başvuru merkezlerince kabul görmektedir. Malta'ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kısa süreli olan vize başvuruları Malta Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş durumda olan vize merkezleri tarafından değerlendirilmektedir.

 

            Vize alımlarında gerekli olan evrakların eksiksiz olarak temin edilmiş olması gerekmektedir. Ayrıca vize uyum koşullarının yerine getirilmesiyle vize alım işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Malta'ya seyahat için alınacak olan schengen vizesi için başvuru süreci schengen anlaşması hükümleri kapsamında belirtilmiş olduğu biçimde gerçekleşmekte ve söz konusu olan evraklar yine schengen anlaşması koşulları kapsamında ve Malta devletinin inisiyatifi doğrultusunda belirlenmiş durumda olan belgelerdir.

 

 Malta Vizesi Alımında Gerekli Olan Belgeler

 

            Malta schengen vizesi alımı için gerekli olan evraklar gerçekleştireceğiniz seyahatin gerekçesine, içeriğine ve gayesine göre farklılık gösterebilmektedir. Malta aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Malta ticari vize, Malta turistik vize her ne kadar ortak nitelik barındıran vize evraklarını içeriyor olsa da, farklı kapsamları söz konusu olan vize çeşitleridir. Vize alım işlemleri için gerekli olan evrakları başvuru merkezleri ve Malta vizesi verme yetkisine sahip olan vize merkezlerinden öğrenebilirsiniz.

 

            Ayrıca Malta vizesi alımı işlemlerinin yapılabilmesi için gerekliliği olan evraklar Malta Konsolosluğu tarafından ek evrak talep etme durumuna göre de değişiklik gösterebilmektedir. Malta schengen vizesi alımı için gerekli evraklarda asıl vurgulanması gerekli olan konu ülkeye geri döneceğinizi garanti edecek nitelikte malvarlıklarınızın ve aile bağlarınızın doğru olarak, vize için gerekli evraklarda belirtilerek ibraz edilmesidir.

 

            Malta schengen vizesi alımı için güncel durumdaki belgelerle başvuru yapılması zorunluluğu bulunmaktadır. Pasaport, fotoğraf, kimlik gibi resmi özellik barındıran evrakların kesinlikle eski olmaması dikkat edilmesi gerekmektedir. Tüm bunların yanında banka hesap dökümlerinizin son 3 aylık güncel bilgileri içeriyor olması büyük önem taşımaktadır.

 

Malta Konsolosluğuna Vize Başvurusu Gerçekleştireceklerin Dikkatine!

 

            Malta schengen vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi için İstanbul ili Malta Başkonsolosluğu Vize Başvuru Merkezleri (VAC) üzerinden yapılan başvurular kabul edilmektedir. Malta Konsolosluğu vize başvurularının yetkilendirilmiş olan akredite seyahat acentalarına yapılması gerekliliği bulunmaktadır.

 

            Malta'ya seyahat için gerçekleştirilen vize müracaatlarının sonuçlanma süreleri ve karar verme yetkisi tamamıyla Malta Konsolosluğu’na ait durumdadır.

 

            Malta Konsolosluğu Vize Başvuru Merkezleri’ne yapılacak başvurular Antalya, Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Edirne ve Bodrum illerinden gerçekleştirilebilmektedir. Malta schengen vizesi başvuru merkezleri, başvuruların tüm idari sürecini, Malta Konsolosluğu adına yürütmekle yükümlü durumdadır. Malta vize için yapılacak başvurular hakkında bir karara varılmasından önce, Malta Baş Konsolosluğu Giriş Vizesi Yetkilisi ile bir görüşme gerçekleşebilme olasılığı bulunmaktadır