Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Meksika Vizesi Meksika Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Meksika Vizesi
Meksika Vizesi

Meksika vizesi, Meksika vize başvurusu, Meksika vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 

Meksika Vizesi 

 

            Meksika’ya turizm, ticaret ya da aile/akraba ziyareti amacı ile vize alabilmek için gerekli belgeler nüfus cüzdanı fotokopisi, güncelliği en az 180 gün devam eden pasaport ve 2 adet vesikalık fotoğraftır. Bununla birlikte seyahat amacınıza göre dosyaya sunacağınız davetiyeler de olmalıdır. Ticari ziyaretlerde Meksika’daki yasal kurumlarca onaylanmış olan davetiye mektubu istenir. Aile/akraba ziyareti için alınacak Meksika vizesi için de Meksika’da oturum iznine sahip olan ve akrabalık bağı olan kişilerden alınacak davetiyeler olmalıdır. Turizm amaçlı Meksika’ya gidecek kişiler anlaştıkları tur firması tarafından yazılan dilekçe ile otel ve uçuş rezervasyonlarını gösterir belgeyi dosyalarına ilave etmelidir. Vize başvurusu yapan herkes öğrenci ise öğrenim durumunu çalışıyor ise meslek ve çalışma durumunu dökümler ile yetkililere ibraz etmelidir.

 

Meksika e-vize Kimlere Verilir?

 

            Meksika elektronik vize sadece umumi pasaportlu vatandaşlar için değil, hizmet ve hususi pasaporta sahip vatandaşlar için de talep edilmektedir. Vize muafiyeti sadece diplomat (siyah) pasaport sahibi vatandaşlar için uygulanmaktadır. Alınan Meksika vizesi verildiği günden itibaren 30 gün içinde kullanılmalıdır. Vizenin kapsamı 180 gündür. E-vize de diğer ülke vizeleri gibi turizm amaçlı, aile/akraba ziyareti amaçlı ya da ticari amaçlı olarak verilmektedir. Kalınabilecek gün sayısı tüm vize türlerinde aynıdır. Vizeye başvuru yapmak için öncelikle ziyaret amacınızı da içerecek şekilde başvuru formunu doldurmanız gerekir. Vize için başvuracak her birey formu kendi adına doldurmalıdır. 18 yaşından küçükler için kişinin velisi ya da yasal vasisi formun doldurulmasından sorumludur. Başvuru formu haricinde gerekli diğer evraklar da konsolosluk yetkililerine teslim edildikten sonra başvuru süreci başlamaktadır.

 

Meksika

            Meksika e-vize uygulaması ile vize alımını kolaylaştıran ülkelerden biridir. Meksika Konsolosluğu Türkiye’den, Ukrayna’dan ve Rusya’dan gelecek olan vatandaşlardan yalnızca e-vize talep etmektedir. Elektronik vizenin tek şartı ülkeye Hava yolu ile giriş yapmaktır. Karayolu ve deniz yolu ile girişlerde e-vize yeterli olmamaktadır. Meksika elektronik vize alabilmek için Meksika konsolosluğu ile görüşüp başvuruyu yapmak gerekir. Başvurular şahsi olarak yapılabileceği gibi aracı kurumlar vasıtası ile de yapılabilmektedir.