Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Monako Vizesi Monako Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Monako Vizesi
Monako Vizesi

Monako vizesi, Monako vize başvurusu, Monako vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 

Monako Vizesi

 

            Monako'ya vize alma süreci, Fransa ile aynı prosedürü takip eder. Bundan dolayı Monako'ya vize almak için aşağıda listelenen adımların izlenmesi gerekmektedir.

 

 1-İhtiyacınız olan vize türünü öğrenin.

 2- monako konsolosluğu bulunmadığı için nerede Fransız büyükelçiliği ya da konsolosluğu bulunduğunu tespit edin.

 3- Konsolosluklardan başvuru formu talep edip eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.

 4- Vize işlemi için ülkeden ülkeye değişiklik gösterecek olan vize harcını ilgili hesaba yatırın.

 5- Eğer Schengen vizesi sahibiyseniz, Monako’ya seyahat için vize almanıza gerek yoktur.

 İstenen bütün evraklar eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlandıktan sonra konsoloslukta veya büyükelçilikte başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

 

 Monako Vizesi Türleri

 

 monako vizesi başvurusunda bulunurken, ziyaret nedeninize göre farklı türlerde vize almanız gerekecektir. Bu vize türleri arasında en çok talep edilenler ve ilk sırada gelenler şu şekilde sıralanmaktadır,

 

Monaka Turist Vizesi

 

 Monako ziyaretlerinde en çok tercih edilen vize türüdür. Bu vizeyi almak isteyen kişiler Monako’yu sadece gezme-görme amaçlı ziyaret eden kişilerdir. Bu amacın dışında herhangi bir ticari faaliyette bulunmaları kesinlikle yasaktır.

 

Monako Eğitim Vizesi

 

 Monako’da bulunan eğitim kurumlarında eğitim almayı hak eden kişilere verilen monako vizesi dir. Bu vizeyi alabilmek için ilgili eğitim kurumuna kabul edildiğini kanıtlayan belgeler ilgili kurumlara verilmelidir.

 

Monako Ticari Vize

 

 Monako’da bulunan bir firmanın davet mektubu üzerine alınabilecek bu vize türü, Monako’da yatırım ya da iş yapmak isteyenler için verilmektedir.

 

 Monako Vize Başvurusu Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

            Başvuru Formu - diğer belgelerde yer alan doğru bilgilerle eksiksiz olarak doldurulmalıdır. İki adet fotoğraf gerekmektedir. Bu fotoğraflar başvurunuz için çok önemlidir. İki fotoğraf da aynı olmalı ve son üç ay içinde çekilmiş olmalıdır. Yüzünüz fotoğrafın% 70-80'ini kaplayarak ortada olmalıdır. Arka plan karanlık olmamalı ve resimde büyük bir aksesuar görülmemelidir.

 

 

Monako Hakkında Genel Bilgiler

 

            Vatikan'dan sonra dünyanın en küçük ikinci bağımsız devleti olan Monako, dünyanın en yoğun nüfuslu ülkesidir. Resmi bir üyesi olmasa da Schengen Bölgesi'nin bir parçası olarak kabul edilmektedir. Avrupa Birliği ya da Avrupa Ekonomik Alanı'nın bir üyeliği bulunmayan Monako'nun, Fransa ve diğer Schengen ülkeleri ile prosedür ortaklığı bulunmaktadır. (2002 yılında yapılan anlaşmaya göre, Monako Fransa'nın bir parçası olarak sayılmaktadır). Ülke, turizme dayalı iyi bir gelir ve gelişmişliğe sahiptir. Monako monarşisinde, 125 farklı milletten insan ikamet etmektedir ve bundan dolayı vatandaşların kullandığı birçok farklı dil mevuttur. Ancak, resmi dil olarak Fransızca kabul edilmektedir. Yerli Monako vatandaşları Monegasque olarak bilinirken, diğerleri Monakan olarak bilinir. Monako'nun ulusal bayrağı, Endonezya'nın bayrağıyla aynıdır.