Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Mozambik Vizesi Mozambik Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Mozambik Vizesi
Mozambik Vizesi

Mozambik vizesi, Mozambik vize başvurusu, Mozambik vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 

 Mozambik Vizesi 

 

            Mozambik vizesi kısa süreli olarak turist vizesi, ticari vize ve ziyaret vizesi olarak verilmektedir. Bu kısa süreli vizeler Mozambik sınır kapılarındaki ofislerden alınabilir. Bunun için gerekli olan bazı ön koşullar vardır. Ticari ve ziyaret vizelerinde Mozambikte’ki yasal kurumlarca onaylanmış davetiyeler gereklidir. Ayrıca ülkeye giriş yapmak isteyen herkesin gelmeden önce yaptırdığı sarılık ve sarıhumma aşılarını gösteren aşı kartlarını yanında taşıması zorunludur. 2 adet fotoğraf, en az 6 ay güncel pasaport ve giriş amacını da belirten vize başvuru formunun doldurularak ofislere teslim edilmesi gerekir.

 

 Mozambik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

            Sınır kapısında verilen Mozambik vizesi birkaç dakika içinde hazırlanmaktadır. Uzun süreli vize başvuruları ise başvuru tipine bağlı olarak konsolosluklarda işlem süresi değişebilir. Seyahat tarihinden en az 1 ay önce uzun süreli Mozambik vizesi başvurularının yapılmış olması gerekir. Olası ret durumunda ret sebebine de bağlı olarak tekrar başvuru yapılabilir.

 

Mozambik     

 

            Mozambik ülkemizden gelen kırmızı (diplomat) pasaport sahibi hariç tüm vatandaşlardan vize talep etmektedir. Kapıda vize uygulaması olduğu için vizesiz girdiği sanılsa da ülkeye giriş için gerekli prosedürlerin yerine getirilmesi Mozambik konsolosluğu tarafından talep edilmektedir.