Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Nepal Vizesi Nepal Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Nepal Vizesi
Nepal Vizesi

Nepal vizesi, Nepal vize başvurusu, Nepal vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 

Nepal Vizesi

 

            Nepal vize başvuru formu tükenmez kalemler ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Seyahat planı hakkında verilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekir. Formda yer alan sorulara net cevaplar verilmelidir. 10 yıldan eski olmayan, en az boş 2 vize sayfası bulunan ve seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği olan bir pasaportla Nepal vizesi başvurusu yapılabilir.

 

            Vize başvuru işlemleri hafta içi günlerde saat 09.00-12.00 arasında kabul edilir. 2 adet vesikalık fotoğraf eşliğinde yapılacak başvurular en erken 2-3 iş günü içerisinde sonuçlanır. Vize işlemleri resmi ve milli bayram günlerinde konsolosluk çalışmayacağı için yapılamaz. Seyahat öncesinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için vize süresinin doğru planlanması gerekir.

 

Nepal Kapı Vizesi Uygulaması Nedir?

 

            Nepal havalimanına inildiği zaman kapı vizesi alınarak ülkeye giriş yapılabilir. Bunun için; vize formunun eksiksiz olarak doldurulması, vize ücretinin ödenmesi, fotoğraf verilmesi ve seyahat süresini belgelemek için otel ve uçak rezervasyonlarının gösterilmesi zorunludur. Uygulama gereği yanında fotoğraf olmayan yolcular havalimanında bulunan kiosklarda çekim yaptırabilirler. Kapı vizesi uygulamasında her dönem yoğunluk yaşandığı için işlemlerin seyahat öncesinde Nepal İstanbul Konsolosluğu aracılığıyla yapılmış olması tavsiye edilir.

Nepal 

 

            Nepal'e seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının Nepal vizesi alması zorunludur. Uygulama gereği sınır kapsında "Kapı Vizesi" alınarak ülkeye giriş yapılabilir. Ülkemizde Nepal'in dış temsilciliğini yapan Fahri Nepal Konsolosluğu görev yeri İstanbul'dur.