Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Nijerya Vizesi Nijerya Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Nijerya Vizesi
Nijerya Vizesi

Nijerya vizesi, Nijerya vize başvurusu, Nijerya vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Nijerya Vizesi

 

            Nijerya kapıda vize uygulaması yapmamaktadır. Bu yüzden ülkeye giriş yapmadan önce prosedüre uygun vize başvuruları yapılmalıdır. Nijerya vizesi; turist vizesi, aile/akraba ziyaret vizesi ve ticari amaçlı vize olarak üçe ayrılır. Kısa süreli olan bu vizeler ile 30 güne kadar Nijerya’da konaklama imkanınız olmaktadır. Nijerya vizesi alırken teslim edilen evrakların vize türüne uygun olması önemlidir. Konsolosluk içinde bu evraklar değerlendirilmekte ve sorunsuz olan başvurularda onay verilmektedir. Pasaportların rengi ve türü ne olursa olsun 10 yıldan eski olmaması gerekir. 10 yılı geçen ya da boş en az 2 sayfası olmayan pasaportlara vize verilmemektedir. Pasaportunuzu kontrol ederek eğer gerekli şartları taşımıyorsa vize başvuru öncesi yenilemeniz gerekmektedir.

 

 Nijerya Vizesi Aldıktan Sonra Dikkat Edilecekler

 

            Nijerya hükümeti ülkeye girişlerde yetkili konsolosluk makamından alınmış Nijerya vizesi dışında başka gereklilikler de sunmaktadır. Bunlardan en önemlisi sıtma salgınına karşı hazırlıklı olmaktır. Sıtmanın aşısı olmadığından ziyaretçilerin kendilerini sivrisineklere karşı korumaları gerekmektedir. Eğer Nijerya için alınacak vize çalıma ya da oturum gibi uzun zamanlı bir vize ise mutlaka gitmeden önce sağlık taramasından geçilmelidir. Nijerya’ya gitmeden önce yapılacak aşılar ise kızamık, boğmaca, difteri ve çocuk felcidir. Bu hastalıklar batı Afrika’da yaygın olduğu için rutin olarak aşı yapılmaktadır. Ek olarak gıda kaynaklı risk taşıyan hepatit A ve sarıhumma da risk teşkil edeceğinden aşılar ile önlem alınmalıdır. Aşılarınızın yapıldığını gösteren aşı kartlarınız hem havaalanından girişte hem de ülke seyahati boyunca yanınızda bulunmalı ve bu konuda hükümetin uyarılarına uyulmalıdır.

 

Nijerya

 

            Nijerya ülkemizden gelecek ziyaretçiler için vize zorunluluğu bulunmaktadır. Bu zorunluluk sadece diplomat türü pasaportu olan kişilerde yoktur. Vize muafiyeti olmayan diplomat türü pasaport sahipleri maksimum 90 gün olmak üzere ülkeye ziyaret yapabilirler. Bordo, yeşil ve gri pasaport sahipleri ise Nijerya konsolosluğu makamlarına başvurarak vizelerini alabilirler. Nijerya konsoloslukları alınacak vize tipine göre başvuruları almakta ve evrakların teslimi için başvuran herkese randevu vermektedir.