Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Oman (Umman) Vizesi Oman (Umman) Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Oman (Umman) Vizesi
Oman (Umman) Vizesi

Oman (Umman) vizesi, Oman (Umman) vize başvurusu, Oman (Umman) vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 

Oman (Umman) Vizesi

 

            Oman (Umman) Vize Başvuru Formu’na ulaşmak isteyen kişiler, Royal Oman Police resmi web sitesi üzerinden forma ulaşılarak, online şekilde formu doldurarak vize başvuru formlarını düzenleyebilirler. Vize başvuru formu vize işlemlerinin değerlendirilmeye alınması için gerekli formun öncelikli olarak web sitesi üzerinden alınması ve online olarak işlemlerin devam ettirilmesi gerekmektedir. Oman (Umman) Göçmenlik Ofisi vize başvuru formu sayesinde vize başvurusu yapan kişiler hakkında bilgi edinebilmektedir. Oman (Umman) vizesi için başvuru formunu eksiksiz ve gerçeği yansıtır şekilde doldurarak, işlem sonunda formun çıkışını almak ve formu vize başvuru evrakları ile beraber gerekli mercilere iletmek gerekir. Arapça dilde düzenlenmiş olan pasaporta sahip ülke vatandaşları ise formu mutlaka Arapça alfabeyle ile düzenleyerek ilgili makamlara sunmalıdır.

 

 Oman (Umman) Vize Dilekçesi

 

            Oman (Umman) Konsolosluğu ve Büyükelçiliğe yapılan tüm vize başvuruları için ülkeye yapılacak seyahatin amacını gösterir ve amaca uygun şartları ifade eder şekilde kişilerin vize talep dilekçesi hazırlaması ve konsolosluğa sunması gerekir.

 

            Oman (Umman) Konsolosluğu’na hitaben hazırlanan dilekçe, antetli bir kağıda, İngilizce olarak yazılmış olmalı ve seyahatin amacını, seyahat tarihlerini, seyahatin masraflarını karşılar gücün olduğunu gösterir nitelikte bir dilekçe ilgili makamlara ibraz edilmelidir.

 

Oman (Umman) Ülkesi

 

            Oman (Umman) Sultanlığı’na seyahat edecek olan kişiler vize çeşitleri arasında olan Tek Girişli, Çok Girişli, Resmi Ziyaret Vizesi ya da Özellikli vize kategorilerinden herhangi bir için öncelikli olarak Oman (Umman) Konsolosluğu’na başvuru yapmalıdır. Oman (Umman)’a seyahat edecek olan resmi pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Oman (Umman) Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu’na Resmi Ziyaret Oman (Umman) Vizesi için gerekli evraklarla beraber başvurmalıdır. Konsolosluğa başvurmadan önce kesinlikle hangi vize türüne başvuru yapılacağına dikkat edilmelidir. Konsolosluk yalnızca vize işlemleri için değil ayrıca vatandaşları için de farklı ticari ve idari işlemler uygulamaktadır.