Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Orta Afrika  Vizesi Orta Afrika Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Orta Afrika Vizesi
Orta Afrika  Vizesi

 Orta Afrika vizesi, Orta Afrika vize başvurusu, Orta Afrika vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.


Orta Afrika Vizesi

 

            Orta Afrika’ya verilen vizeler turistik, ticari ve ziyaret vizesi olarak maksimum 30 güne kadar verilmektedir. Vize için gerekli evrakların neler olduğu aracı kurumların yetkililerinden e-mail ile ya da telefon ile öğrenilebilir. Teslim edilen evrakların güncel olması, istenilen bilgileri vermesi ve eksiksiz olması vizenin kısa süre içinde onaylanmasını sağlar. Vize talebi reddedilen kişiler ret sebebini de göz önüne alarak seyahati için yeterli zamanı varsa tekrar başvuruda bulunabilir.

 

 Kapıda Orta Afrika Vizesi

 

            Orta Afrika vizesi için gerekli evrakları sınır kapısına getirerek vizenizi burada almanız da mümkündür. Ancak yazının başında bahsedilen Orta Afrika hükümetinin politikaları gereği yolculuktan önce vizenin alınmış olması tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda kapıda vize uygulamasından faydalanmak için bazı ön gereksinimleri de yerine getirmiş olmanız gerekir. Orta Afrika vizesi için yasal olarak istenen gereksinimlerin ne olduğu aracı kurumlar tarafından yakından takip edilir, siz de bu kurumlardan konu ile ilgili güncel bilgi alabilirsiniz.

 

Orta Afrika    

 

            Orta Afrika Cumhuriyeti ülkemiz ile vize muafiyet anlaşması imzalamayan bir ülkedir. Bu sebeple hangi pasaport türüne sahip olursanız olun Orta Afrika’ya girişte vize almanız gerekmektedir. Orta Afrika Cumhuriyeti adına ülkemizde yetkili olan bir Orta Afrika konsolosluğu bulunmamaktadır. Vize işlemleri bu konsolosluk adına görev yapan Fransa konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir.