Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Özbekistan Vizesi Özbekistan Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Özbekistan Vizesi
Özbekistan Vizesi

Özbekistan vizesi, Özbekistan vize başvurusu, Özbekistan vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 

 Özbekistan Vizesi 

 

            Özbekistan’a girerken alınacak vize türü maksimum 30 gün kalışlı olan kısa süreli vizeler ya da 1 aydan uzun süreli oturma ve çalışma izni olan vizelerdir. Genelde alınan vizeler kısa süreli olup turistik amaçlı, aile/akraba ziyareti için ya da iş seyahati için olmaktadır. Tüm vize türleri için Özbekistan dış işleri bakanlığından alınacak olan teleks numarası gereklidir. Davetiye Referans numarası da denilen bu numaralar vize için başvuran herkesten istenmektedir. Turizm amaçlı gidecek olanlar tur şirketi vasıtası ile, aile/akraba ziyaretine gidecek olanlar Özbekistan’da yaşayan yakınlarının vasıtası ile, iş seyahatine gidecek olanlar da iş yapacakları ticari kurumlar vasıtası ile dış işleri bakanlığına başvurup numaralarını almalıdır. Referans numarası olmayan kişilerin başvuru değerlendirme sürecinin uzayacağı ve numara alınamadığı takdirde de başvuruların ret olacağı unutulmamalıdır.

 

 Özbekistan Vizesi İçin Gereken Evraklar

 

            Özbekistan vizesi için 10 Şubat 2018 tarihine kadar yapılacak olan başvurularda vize türüne göre Özbekistan dış işleri bakanlığından alınan teleks numarası, ziyaret tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaport, önlü arkalı kimlik fotokopisi, 2 adet biyometrik ölçülü fotoğraf, Özbekistan vizesi türünü de belirleyen vize başvuru formu, banka hesap bilgileri ve sağlık sigortasının yapıldığına dair belgedir. Vize için kişilerin durumuna ve seyahat amacına bağlı bazı özel belgeler de istenebilmektedir. Bunlar konsolosluktan ya da aracı kurumlardan öğrenilebilir. Tüm belgeler güncel, doğru ve eksiksiz şekilde doldurulduğunda vize başvuruları kısa süre içinde olumlu olarak sonuçlanmakta ve 30 gün boyunca ülkeye seyahat edilebilmektedir.

Özbekistan Ülkesi

 

            Orta Asya’da yer alan Türk Devletlerinden birisi de Özbekistan’dır. Özbekistan konsolosluğunun 3 Şubat’ta almış olduğu karara göre Özbekistan devleti Türkiye de dahil olmak üzere 7 ülke için vize zorunluluğunu 10 Şubat 2018 itibari ile kaldıracaktır. Bu tarihten itibaren tüm pasaport sahibi vatandaşlar Özbekistan’a 30 gün süreli olmak şartı ile vizesiz gidip gelebileceklerdir. Bu tarihe kadar ise Özbekistan konsolosluğu vize vermeye devam edecektir. Özbekistan konsoloslukları vize için başvuran kişilerden amacına uygun evrakları talep etmekte ve değerlendirme sonucu vize vermektedir.