Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Pakistan Vizesi Pakistan Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Pakistan Vizesi
Pakistan Vizesi

Pakistan vizesi, Pakistan vize başvurusu, Pakistan vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Pakistan Vizesi

 

            Güney Asya’da yer alan ülkelerden birisi olan Pakistan, Türkiye’den gelecek vatandaşlar için vize talep etmektedir. Bordo (umumi) pasaporta sahip olan herkesin vize alması gerekirken gri, siyah ya da yeşil pasaport sahibi olan vatandaşlar 1 yıl içinde 90 günü aşmamak şartı ile Pakistan vizesi olmaksızın ülkeye giriş yapabilirler. Bu durumun tek şartı mevcut pasaportun 90 günlük sürede güncelliğini korumasıdır. Bu sebeple ayrıcalıklı pasaport sahibi vatandaşların da ülkeye girmeden önce pasaportlarnın geçerlilik tarihini kontrol etmeleri gerekir. Pakistan için vize alması gereken vatandaşlar ilk başvurularını aracı kurumlar ile internet üzerinden yapabilirler.

 

 Pakistan Vize Türleri

 

            Pakistan vizesi aile/akraba ziyaret vizesi, turistik vize ve ticari vize olmak üzere 3 çeşittir. Bu vizelerin her biri için davetiye istenmektedir. Aile/akraba ziyaretleri vizesinde Pakistan’da bulunan aile yakınından yazılacak ve resmi makamlarca onaylanmış davetiyeler kabul edilmektedir. Turistik vizelerde ise kullanacağınız tur şirketi tarafından yazılan dilekçe istenmektedir. Dilekçe ile birlikte yazan kişinin kimlik fotokopisi de belgelere eklenir. Ticari vizelerde Pakistan’ ticaret odası tarafından onaylı ticari bir işletmenin yapacağı davetler dikkate alınır. Davetiye ile başvurulan vizelerde genel olarak bir sorun yaşanmamaktadır.

 

            Pakistan vizesi alabilmek için diğer önemli bir husus da pasaportunuzda herhangi bir yırtık vb durum olmamasıdır. Pakistan vizesi maksimum 90 günlük olarak verilmektedir. Bu 90 günü aşan kişiler için Pakistan para cezası yaptırımı uygulamakta ve tekrar Pakistan’a gelmek istediğinizde bu durum size sorun yaratmaktadır. Ayrıca Pakistan’a girerken alınan vizenin amacına uygun kullanılması da yasal açıdan önemlidir. Turist vizesi ile ya da aile/akraba ziyaret vizesi ile ülkeye giriş yaptıktan sonra çalışma iznine ya da oturma iznine başvuran kişilerin de vizeleri iptal edilmekte ve ülkeden çıkışları verilmektedir.