Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Polonya Vizesi Polonya Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Polonya Vizesi
Polonya Vizesi

Polonya vizesi, Polonya vize başvurusu, Polonya vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz..

Önemli Not: Mesai saatleri dışında Online Randevu Formu aracılığı ile vize başvurunuz için Randevu alabilirsiniz.

  Polonya Vizesi 

 

      Polonya’ya yapılacak olan ziyaretler amacına göre değişen vize tipleri ile yapılabilir. Polonya vizesi Schengen kapsamında olan Aile/Akraba Ziyareti Vizesi, Turistik Vize ve Ticari vize olarak ayrılmaktadır. Bu vizeler umuma özel olan bordo pasaportlu vatandaşlar için geçerlidir. Diplomatik pasaport, özel pasaport ya da hizmet pasaportu bulunan kişiler ise 180 günlük zaman içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile ülkeye vizesiz ziyaretlerde bulunabilirler. Vizesiz ziyaret edecek kişiler için ise pasaportun güncelliği önem kazanmakta ve türü ne olursa olsun pasaport seyahat tarihi sonrasında en az 3 ay geçerlilik sağlamalıdır.

 Polonya’ya gidecek vatandaşların vize sahibi olmaları gerekmektedir. Polonya Avrupa Birliği’ne üye bir ülke olduğu için Schengen vizesi alınarak ülkeye giriş çıkış yapılabilmektedir. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi almış olan kişiler internet üzerinden yapacakları başvuru ile vizelerini alabilmektedir. Bu kişilerin sistemde kayıtlı parmak izleri sayesinde vize için gerekli olan evrakların güncelliği ve doğruluğu teyit edilebilmektedir.

Vize için planlanan gidiş zamanından en az 4 hafta öncesi başvuru yapılmış olmalıdır. Evrakların değerlendirilmesi ve eksik evrak bulunması durumunda yeniden belge gönderileceği için bu süreleri dikkate almakta fayda vardır. Aynı zamanda resmi tatiller ve konsolosluğun çalışma günleri de göz önüne alınarak başvurular geç zamana bırakılmamalı, vize için bekleme süresi dikkate alınmalıdır.

 Polonya Vize Başvurusu

 

            Polonya’ya giriş için ihtiyacınız olan Polonya vizesi için başvuru formu eksiksiz doldurulup istenen evraklar posta yolu ile anlaşmalı vize başvuru merkezlerine gönderilebilir. Eğer talep edilirse belgeler elden verilerek de evrakların takibi sağlanabilir. Evraklar vize değerlendirme masalarına ulaştıktan sonra ise başvuru işlemi tamamen başlamış olur.

 

 Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

             Gerekli olan evraklar vize türlerine göre değişkenlik göstermekle birlikte hem aile/akraba ziyareti hem turistik vize hem de ticari vize için bordo pasaportlu vatandaşlardan talep edilen belgeler aşağıdaki gibidir.

 

 -İstenilen vize tipine göre eksiksiz ve doğru doldurulan başvuru formu

 -Ziyaret bitimi sonrası 3 ay daha geçerli olabilecek güncellikte pasaport

 -Schengen ölçülerine uygun olarak çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf

 - Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi

 -Aile Nüfus kayıt örneği

 -Maaş durumunu ve çalışılan firmayı gösterir meslek belgesi

 -Uçak ve konaklama rezervasyon bilgileri

 -Sağlık sigortası ve uluslararası banka hesap bilgileri

 

            Bu evraklara ek olarak aile daveti, sponsor mektubu ya da ziyaret amacına uygun diğer spesifik evraklar da başvuru formu arkasına eklenerek başvuru yapılmalıdır. Gerekli olan evrakların ne olduğu anlaşmalı vize başvuru merkezlerinden e mail ya da telefon yolu ile öğrenilebilir. Bu belgelerin eksiksiz olması vize başvurusunun değerlendirme sürecini de etkilemektedir.