Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Rusya Vizesi Rusya Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Rusya Vizesi
Rusya Vizesi

    Rusya vizesi, Rusya vize başvurusu, Rusya vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize danışma hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 

RUSYA VİZESİ 

 

    Rusya vizesi alarak bu ülkeye gitmek isteyen bordo geçişlik hamili tüm Türkiye vatandaşları, ülkeye giriş öncesi lüzumlu evrakları hazırlamalı ve istenilen tüm şartları yerine getirmelidirler. Yurt dışına seyahat eden herkesin pasaportu olmak zorunda. Rusya da, diğer her ülke gibi sizden çipli bir geçişlik istemektedir. Pasaportunuzun seyahat tarihinizden itibaren 6 ay geçerliliği olması, vize ve damgalar içinde en az iki adet boş sayfasının olması gerekmektedir.

    Konu ile ilgili bir diğer istisna ise siyah (diplomatik), gri (hizmet) ve yeşil (hususi) pasaportlar ile ilgilidir. Eğer bir kişi bu pasaportlardan bir tanesine sahipse 180 günlük süre dilimi içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile yeni vize başvurusunda bulunmak zorunda değildir. Evrensel yasalar gereği de durumları muafiyet sınıfı içinde değerlendirilmektedir.

    Ayrıca Rusya vizesi yapılırken sizden istenilen evrakların tam ve eksiksiz bir şekilde olması gerekmektedir. Aynı zamanda vize tipine ve türüne göre de farklı evraklar istenilmektedir.

    Rusya vize başvurusu aşamalardan oluşmaktadır. Bunlar:  

        Rusya Vize Başvurusu

        Rusya Vize Ücreti

        Rusya Vizesi Gerekli Evraklar

        Rusya Vize Türleridir.

    Kişi, aile birleşimi ya da çalışma amaçlı olarak uzun süreli bir seyahatten bahsediyor ise bu sefer VFS GLOBAL bağlantılı ulusal vize başvuru zorunluluğuna tabi tutulacak ve vize alması beklenecektir. Buradaki başvurular doğrudan Rusya Büyükelçiliği ya da Rusya Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Tabi ki bu arada sürecin takibi açısından VHS türevinde iş yapabilen bizler gibi bir firma ile de iletişime geçilmesi kişiler açısından olumlu sonuçların doğmasına neden olabilecek niteliktedir.

 

Rusya Vize Başvuru Formu

 

    Rusya Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak kişilerin öncelikle konsolosluk tarafından hazırlanan Rusya Vize Formunu eksiksiz, anlaşılır ve doğru şekilde doldurması gerekmektedir. Vize başvurusunun ilk adımı olarak kabul başvuru formu, vizenin en önemli resmi evraklarındandır. 

    Rusya Konsolosluğu başvuru yapan kişinin hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için başvuru formunu dikkate alacak ve inceleyecektir. Bu sebepten dolayı Rusya Vize Başvuru formunda hatalı, yanlış ve yanıltıcı bilgilerle doldurulmamalıdır. Aksi takdirde başvurunuz onaylanmamaktadır.

 

Rusya Ticari Vize Başvuruları

 

    Rusya Federasyonu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ticaret yapacaklar için vize almasını zorunlu kılmaktadır.3 farklı çeşit ticari vize türü vardır. Bunlar:

        3 Aylık Tek Girişli Vize

        3 Aylık 2 Girişli Vize

        1 Yıllık Çok Girişli Vize.

    Dikkat edilmesi gereken nokta vardır. Rusya Federasyonu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya’da 180 gün içinde, 90 günden fazla ülkede kalmasına izin vermemektedir. Bu nedenle ticari vizelerde her 180 gün içinde, en fazla 90 gün kalma izni vermektedir.

 

Rusya Vize Ücreti

 

    Rusya vizesi için alınmasına karar verilen ücret ve vize harçları Rusya Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Seyahat sebebi ve seyahat süreci gibi değişkenlere göre de değişebilmektedir. Gerçek fiyatlandırmalar da bu aşamadan sonra ortaya çıkmaktadır. Buna göre kısa ve uzun vadeli vizeler arasında farklar oluştuğunu söylemek mümkündür.

    Rusya vizesi için alınan ücretler konsolosluk yetkisi kontrolünde güncellenmektedir. Bununla birlikte periyodik olarak değiştirilebileceği göz önünde tutulmalıdır. Vize ücreti için ayrılan bütçe konsolosluk nezdinde de onaylanmalı ve sonrasında çıkabilecek olası problemlere karşı önlem alınmalıdır.