Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Sierra Leone Vizesi Sierra Leone Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Sierra Leone Vizesi
Sierra Leone Vizesi

 Sierra Leone vizesi, Sierra Leone vize başvurusu, Sierra Leone vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.


Sierra Leone Vizesi 

 

            Ülkeye girmek isteyen kişiler turistik amaçlı, ticari amaçlı ya da aile/akraba ziyareti amaçlı Sierra Leone vizesi alınmaktadır. Vizelerin geçerliliği 90 gündür. Hem umuma mahsus (bordo), hem hususi (yeşil) hem de hizmet (gri) pasaporta sahip kişilerin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Diplomat (siyah) pasaport sahipleri ise 2017 yılının Mayıs ayı itibari ile ülkeye vizesiz seyahat edebilmektedir. Vize alma süresi evrakların doğruluğuna ve tam olmasına bağlı olarak ortalama 1 haftadır. Bu süre içerisinde eksik ya da hatalı evrak olması durumunda sürenin uzayacağı da dikkate alınarak seyahatten en az 20 gün önde gerekli başvurular aracı kurumlara ya da konsolosluğa yapılmış olmalıdır.

 

 Sierra Leone Vizesi Aldıktan Sonra Yapılacaklar

 

            Ülkeye giriş yaptıktan sonra sınır kapısında almış olduğunuz Sierra Leone vizesi ile birlikte aşı kartınız da kontrol edilmektedir. Aşı kartınızda sarıhumma aşısının olması zorunludur. Seyahat sürenize de bağlı olarak kolera, hepatit a, hepatit b, difteri, kuduz, tetanoz ve tifo aşılarının da yapılması tavsiye edilmektedir.