Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Slovakya Vizesi Slovakya Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Slovakya Vizesi
Slovakya Vizesi

Slovakya vizesi, Slovakya vize başvurusu, Slovakya vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Slovakya Vizesi

 

            Kısa ve uzun süreli olarak Slovakya vizeleri almak isteyen kişilerin tamamlaması gereken evraklar ve dikkat etmesi gereken önemli hususlar yer almaktadır. Sadece bir hafta içerisinde onay ya da retti gelen Slovakya vizesi aşamalarının eksiksiz bir şekilde tamamlanması için başvuru formunun da noksansız bir şekilde doldurulması gerekiyor. Bilgilerinde eksik ya da yanlış bilgilere yer veren kişilerin başvuru müracaatları reddedilmektedir.

 Slovakya Vizesi için Gerekli Olan Evraklar

            Banka hesap dökümü Slovakya vizesi için elde bulundurulması gereken ilk resmi evraktır. Bu evrakın hem imzalı hem de kaşeli olmasına özen gösterilmelidir. Sadece imzalı ya da sadece kaşeli olan banka döküm hesapları orijinal olsa da yeterli görülmemektedir. Toplanması ve verilmesi gereken evraklar içerisinde iki adet fotoğraf da yer alıyor. Bu fotoğrafların yeni kurallar gereğince biyometrik olması gerekmektedir. Vesikalık fotoğraf çeken tüm profesyonel kurumlar biyometrik fotoğraflar konusunda kişilere yardımcı olmaktadır.

 

            Bu ülkede geçerliliği bulunan seyahat sağlık sigorta poliçesi de öncesinde hazır edilmesi gereken bir diğer evrak. Bu belge de sadece bir iş günü içerisinde gerekli yerlere başvurularak temin edilebilir. Bunların dışında her resmi başvuru için gerekli olan belgeler de gerekli olarak görülüyor. Nüfuz cüzdanı fotokopisi ve nüfus kayıt örnekleri bu temel belgelere örnek olarak gösterilebilir. Nüfus kayıt örneği alırken de dikkat edilmesi gereken birkaç temel husus var. Vize başvurusunda bulunacak olan kişinin olduğu gibi ailesinin de nüfus kayıt örnekleri istenmektedir. Aynı zamanda bu belgenin ''tam vukuatlı'' kapsamında alınmasına özen gösterilmelidir.

 

 Slovakya Turistik Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Temel Noktalar

 

            Yine bu ülkeye özel olarak dikkat edilmesi gereken önemli noktalar yer alıyor. Pasaportun son on yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde süresi 10 yıl ve daha önceki süreçleri kapsayan pasaportlar konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir. Bu noktada kişilerin eğer 10 yıl içerisinde Slovakya pasaportu bulunmuyorsa gerekli resmi yerlere başvurup yeni bir pasaport almaları gerekmektedir. Söz konusu ülkeye Slovakya vizesi talebinde bulunurken de azami oranda dikkat edilmesi gerekiyor. Bu dilekçe şahsen yazılmalıdır. Dilekçe içerisinde hangi maksatla bu ülkeye gidileceği, ne kadar kalınacağı, çalışma, tatil ve yerleşim talepleri yazılmalıdır. Aynı zamanda vize başvuru talepleri ıslak imza ile imzalanmalıdır.