Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Somali Vizesi Somali Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Somali Vizesi
Somali Vizesi

Somali vizesi, Somali vize başvurusu, Somali vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Somali Vizesi 

 

             Somali hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kapıda vize uygulaması yürütmektedir. Kapıda vize işlemi yalnızca turistik Somali Vizesi alacak vatandaşlarımıza tanınan bir ayrıcalıktır. Ticari faaliyetler için ya da çalışma maksatlı ülkeye gidecek olan vatandaşlarımız konsolosluk üzerinden vize almak mecburiyetindedir. Kapıda vize uygulamasından yararlanmak için görevlilerden temin edilen formların doğru ve okunaklı biçimde doldurulması gerekmektedir. Bir adet biyometrik fotoğraf ve turistik gezi planı da talep edilmektedir. Gezi planında ne zaman nereye gidileceği açıkça belirtilmelidir. Mümkünse ulaşım biletleri ve konaklama rezervasyonları da eklenmelidir.

 

             Ticari amaçlarla Somali Vizesi almak isteyen vatandaşlarımızdan, Somali Fahri konsoloslukları tarafından bazı belgeler istenmektedir. Pasaport, fotoğraf ve banka hesap dökümüne ek olarak kişinin durumuna özgü belgeler de talep edilebilmektedir. Seyahat edecek kişi ülke içerisinden çalışma daveti aldıysa davet mektubunu ibraz etmelidir. Ticari amaç ile gidiliyorsa gönderen taraftan görevlendirme yazısı alınmalıdır.