Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Sudan Vizesi Sudan Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Sudan Vizesi
Sudan Vizesi

Sudan vizesi, Sudan vize başvurusu, Sudan vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Sudan Vizesi

 

 sudan konsolsoluğu ‘dan vize alma süreci uzun sürmemektedir. Konsolosluğun işlem yaptıkları pazartesi, salı ve perşembe günleri vize başvurusu yapılabilir. Konsolosluk diğer günlerde kapalıdır ve bazı durumlarda yoğunluktan dolayı işlem sırası uzayabilmektedir. Bu yüzden planlanan Sudan ziyareti tarihinden en az 15 gün önce başvuru yapılmalıdır.

 

Sudan Vize İçin Gerekli Olacak Evraklar

 

 Sudan vizesi için konsolosluğun başvuranlardan talep ettikleri belgeler,

 

 -Yıllık pasaport

 - Pasaport fotokopinin bir kopyası

 - Şu anda mevcut olan vizenin bir kopyası

 -2 vesikalık fotoğrafınız ve bazı vize türlerinde davet mektubu olarak belirlenmiştir.

 

 Sudan Ziyaretinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

            Sudan'a geldiğinizde size bir kayıt formu verilecektir. Doldurduğunuz bu formu kaybetmemelisiniz. Girdikten sonraki 3 gün içinde sudan vizesi ve pasaportunuzla bu belgeyi herhangi bir karakola götürmeniz gerekecektir. Ayrıca, herhangi bir giriş noktasında kayıt yapmak da mümkündür.

 

 Sudan Vize Ücretleri

 

            Vize ücretleri tamamen talep edilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ticari/çalışma vizelerinin ücretleri biraz daha fazla olabilirken, aile/akraba ziyaret vizeleri ya da turist vizeleri daha uygun olmaktadır. Ayrıca diplomatik pasaport sahipleri ve resmi görevle görevlendirilmiş kişilerden vize ve ücret talep edilmemektedir. Bunun dışında vize muafiyeti uygulanmamakla birlikte özel davet mektubu ile vize alan ve altı yaş altı çocuklardan vize harcı alınmamaktadır.