Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Suudi Arabistan Vizesi Suudi Arabistan Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Suudi Arabistan Vizesi
Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan vizesi, Suudi Arabistan vize başvurusu, Suudi Arabistan vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 Suudi Arabistan Vizesi

 

            Suudi Arabistan’a giriş yapabilmek için pasaport türü ve rengi ne olursa olsun tüm vatandaşlar vize almak zorundadır. Vize başvurularında ise kişilerden davetiye talep edilmektedir. Diğer ülke prosedürlerinden farklı olarak Suudi Arabistan için davetiyenin doğru şekilde yazılmış olması ve gerekli resmi makamlara onaylatılması çok önemlidir. Davetiyelerin Suudi Arabistan dış işleri bakanlığından alınmış olması gerekir. Almak istediğiniz vize tek girişli, çift girişli ya da çok girişli olabilir. Bu vizenin türünü de yine başvuru aşamasında vermiş olacağınız davetiye belirlemektedir. Orada çalışma izni almak için Suudi Arabistan vizesi başvurusunda bulunan kişiler yalnızca konsolosluğun anlaşmış olduğu hastanelerden sağlık raporu da almalıdır. Suudi Arabistan’a gitmek isteyen kişiler turistik vize, aile/akraba ziyaret vizesi, ticari vize ya da Umre vizesi talebinde bulunabilirler.

 

            Başvuru yapılacak vize türüne göre evraklar da farklılık gösterebilir. Doğru evraklar ile başvuru yapmak hem zaman kaybı yaşamanıza engel olmakta hem de vizenize onay almanızı sağlamaktadır. Bu yüzden aracı kurumlar ile çalışmak bu anlamda size büyük avantaj sağlar. Suudi Arabistan vizesi alırken diğer ülkelerden farklı olarak pasaportunuzun en az 1 yıl daha geçerli olması talep edilmektedir. Aynı zamanda alacağınız davetiyede bulunması gereken bilgiler ve davetiyenin niteliği de vize alabilmeniz açısından önem taşımaktadır. Suudi Arabistan’a ticari vize almak isteyen vatandaşlar vize başvurusunu İngilizce olarak yapmakla beraber aynı zamanda dilekçelerini bağlı bulundukları ticaret odasına onaylatmak zorundadır. Evraklar ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler, evrakların taşıması gereken özellikler ve evrak teslim süresi aracı kurumlardan telefon ya da mail ile öğrenilebilir.

 

 Umre Ziyaretleri İçin Gerekli Evraklar

 

            Suudi Arabistan’a kutsal ziyarette bulunmak isteyen vatandaşların vizeleri toplu olarak ve daha kısa sürede onaylanmaktadır. Tur şirketleri ya da Diyanet işleri başkanlığı liderliğinde ülkeye gidecek olan kişilerden pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf ve nüfus kayıt belgesi istenmektedir. Dilekçeler ve gerekli resmi yazılar tur kafilesine rehberlik eden görevliler tarafından hazırlanmakta ve işlemler de bu kişiler tarafından takip edilmektedir. Zamanında ve eksiksiz uygun evraklar ile yapılan umre vizesi başvurusu Suudi Arabistan konsolosluğu tarafından onaylanmakta ve ziyaret süresi boyunca tek girişli umre vizesi kafilede yer alan herkese verilmektedir.

 

 

Suudi Arabistan

 

            Suudi Arabistan, ülkemizden en sık vize talebinde bulunulan ülkelerden birisidir. Bunun sebeplerinden birisi Umre ve Hac ziyaretleri olmakla birlikte ülkemizden birçok kişi ticari amaç için ya da çalışma izni alabilmek için Suudi Arabistan’a gitmek istemektedir.