Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Tayvan Vizesi Tayvan Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Tayvan Vizesi
Tayvan Vizesi

Tayvan vizesi, Tayvan vize başvurusu, Tayvan vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Tayvan Vizesi

 

            Tayvan Devleti, ülke sınırlarına giriş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti’ne mensup vatandaşlardan vize talep etmektedir. Bu vizeden muaf olan T.C vatandaşları sadece resmi ve diplomatik pasaporta sahip kişilerdir. tayvan vizesi başvurusunun, ilgili merciler olan konsolosluk veya büyükelçiliklerden yapılması gerekmektedir. Bunun yanında vize başvurusunda bulunacak olan kişinin Schengen izni veya ABD, Kanada, Japonya ve İngiltere ikamet izni bulunması durumunda Tayvan Devleti bu kişiden yine de vize talep etmektedir. Vize muafiyetten yararlanma imkânı elde edebilen kişiler sadece devletler tarafından resmi olarak görevlendirilmiş diplomatik pasaport sahipleridir. Bunun dışında kalan diğer bütün pasaport sahipleri vize almakla yükümlü tutulmuştur. Ayrıca sahip olunan pasaportun 10 yılı aşkın bir süreden fazla kullanılmamış olması ve Tayvan çıkışından sonra 6 ay gibi bir süre daha geçerlilik taşıması gerekmektedir. Aksi durumlarda vize alınsa dahi, sınır kapılarında alınan vizeler pasaportlara işlenememektedir.

 

 Alternatif Başvuru Yöntemleri

 

            Tayvan Devleti’nin yetki verdiği acentelerden tayvan vizesi alınabilinmektedir. Bu acentelerin kişiden istedikleri evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra acente tarafından verilen resmi form doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Aracı bir kurum olmadan, direkt olarak vize almak isteyen kişiler ise Tayvan Konsolosluklarının resmi internet siteleri üzerinden online başvuruda bulunabilmektedirler. İstenilen bilgiler eksiksiz olarak doldurulduğu takdirde ve istenilen belgeler temin edildikten sonra inceleme süreci başlatılmaktadır. Eğer herhangi bir sorunla karşılaşılmazsa vize başvurusu olumlu olarak onaylanmaktadır. Daha sonra bu onay belgesinin renkli olarak çıktısı alınıp, tercih edilen hava yollarının pasaport kontrol yetkilisine teslim edilmesi gerekmektedir.