Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Tonga Vizesi Tonga Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Tonga Vizesi
Tonga Vizesi

Tongo vizesi, Tongo vize başvurusu, Tongo vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 

Tonga Vizesi 

 

            Tonga Krallığı’na gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Umuma Mahsus, Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport hamilleri seyahatleri için Tonga vizesine tabii tutulmaktadır. Tonga Devleti’nin Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir dış temsilciliği ya da Tonga Büyükelçiliği ve Tonga Konsolosluğu bulunmadığı için vize başvuruları da farklı kurumlara yapılmaktadır. Tonga ülkesine gidecek olan Türk vatandaşları öncelikle Tonga vize başvuruları için Tonga Dışişleri Bakanlığı’na müracaat etmeleri gerekmektedir. Burada yapılan başvuru sonrasında vize işlemleri için kişilerden farklı evraklar talep edilecektir. Bu evrakların da doğru şekilde ilgili makamlara iletilmesinden sonra vize durum sonucu belirlenecektir.

 

 Tonga Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

            Tonga vizesi için başvuruda bulunan kişiler ülke sınır kapılarında sorunla karşılaşmamaları açısından öncelikle ilgili belgeleri bulundurmaları gerekmektedir. Bu belgeler arasında en az 6 ay daha temdit süresine sahip pasaport yer almaktadır. Ayrıca, pasaportta en az 2 boş sayfa daha bulunmalıdır. 10 yıldan eski olan pasaportlar vize için uygun görülmemektedir. Bu nedenle, pasaportların yeni olması oldukça önemlidir.

 

 Çalışma İzni İçin Tonga Vizesi

 

            Çalışma izni için alınan Tonga vizesi başvuru açısından diğer vize türlerinden farklılık göstermektedir. Tonga ülkesine çalışma ve uzun süreli yaşama aması ile gidecek olan kişiler, vize işlemleri için Tonga Dışişleri Bakanlığı ya da Tonga İstihdam, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’na vize başvurularını iletmeleri gerekmektedir.