Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Uganda Vizesi Uganda Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Uganda Vizesi
Uganda Vizesi

Uganda vizesi, Uganda vize başvurusu, Uganda vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 

Uganda Vizesi

 

            Genel olarak iş amaçlı gezilerin yapılmış olduğu Uganda Cumhuriyeti’nde aynı zamanda farklı doğal güzellikleri görmek adına turistik ziyaretlerde yapılmaktadır. Bahsedilen bilgilere göre verilmekte olan Uganda vizesi çeşitleri, aynı zamanda vize başvuru sürecinde belirtilen nedenlere dayalı olarak farklı zaman dilimleri için kişilere sağlanmaktadır. Uganda vize çeşitleri ise şu şekilde yer almaktadır:

 

 ● Uganda Ticari Vize

 ● Uganda Ziyaret Vize

 ● Uganda Turistik Vize

 Uganda Ziyareti İçin Vize Zorunlu Mu?

 

            Son yıllarda ülkemizde yapılan anlaşmalar sayesinde, bazı ülkelere vizeler kaldırılmaktadır. Buna göre Uganda’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafınca Uganda vizesi kalktı mı ya da almak zorunlu mu tarzı sorular sıkça dile getirilmektedir. Şu an için Uganda’ya sorunsuz şekilde giriş yapmak için vize alınması zorunlu olmaktadır. Yapılmak istenen seyahatlerin çeşitleri ve kalınacak olan sürelere göre değişen vize fiyatları, başvuru forumu sırasında kişilerden temin edilmektedir.

 

 Uganda Vizesi Başvurusu Nereden Yapılır?

 

            Ülkemizde yer alan Uganda Ankara Büyükelçiliği tarafınca yapılabilecek olan başvurular, yalnızca konsolosluk tarafınca kişilere verilmektedir. Başvuru formu ve sonrası için en yetkili merci olan konsolosluk, diğer ülke vatandaşlarının Uganda’ya girişleri içinde hizmet sunmaktadır.

 

 Uganda Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekir?

 

            Diğer ülkelerde geçerli olan genel evrak ve belgelerde olduğu gibi, Uganda ülkesinde de alınacak olan vizeler için genel olarak aynı belgeler istenmektedir. 10 yıldan eski olmayan pasaport, başvuru formu ve isteğe bağlı olarak farklı ek dosyalar, resmi konsolosluk tarafınca talep edilmektedir.