Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591

VFS Global

VFS Global; Fransa, Yunanistan, Bulgaristan, İspanya, Hollanda, Polonya, Malta, Dubai ve tüm shengen ülkelerine online vize başvurusu randevu işlemleri yapmaktadır. VSF Global konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu kurumdur.

Bizler uzun zamandır bu alanda çalışan bir firma olarak birçok ülke için vize ve ilgili işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Çalıştığımız ülke sayısı her ne kadar çok çeşitli olsa da listenin başını Fransa, Kanada, Bulgaristan, İspanya, Yunanistan, Hollanda ve İsveç’in çektiğini söyleyebilmemiz mümkündür. Ayrıca söz konusu tüm işlemler VFS Global derecesinde kaliteli ve yine aynı doğrultuda tekrara mahal bırakmayacak şekildedir. Ancak yine de seyahatinizden en az 90 gün önce bizlere başvuru yapmanız sizin açınızdan olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Vize başvuru merkezimiz sizlere, vize işlemlerinizde gerekli evrak listesi ve başvuru formları sağlama, online randevu alma konusunda danışmanlık sağlayacaktır. Ayrıca yetkili olduğu ya da çözüm ortakları aracılığı ile uçak bileti, seyahat sağlık sigortası, otel konaklama rezervasyonları ve vize sürecini takip işlemlerinizi ücretli olarak hizmetinize sunmaktayız.

VFS Global, vize başvurusu için randevu, gerekli evraklar ve tüm vize işlemlerinde gerekli prosedür hakkında detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize danışma hattımızı 0850 495 04 60 ilgili numaradan arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizler de vize süreci boyunca sizlere danışmanlık sağlayacak ve süreci çok daha kolay atlatmanıza yardımcı olacağız. Evraklarınızı randevu gününde bizzat teslim edip harç bedelinizi ödeyebilirsiniz. 

Önemli Not: Mesai saatleri dışında Online Randevu Formu aracılığı ile vize başvurunuz için Randevu alabilirsiniz.

VFS Global Randevu

Öte yandan yapılacak işlevler öncesi bütün VFS Global işlemlerinizde randevu almanızın zorunlu olduğunu bir kez daha hatırlatmalıyız. Bu aşamadan sonra ise gerekli evraklar dahilinde hemen vize ve pasaport işlemlerine başlayabilir ve sorunsuz şekilde belgelerinizi teslim almanızı sağlayabiliriz.

 

 

VFS Global Vize İşlemlerinde Önemli Noktalar

Vize almanın eskisi kadar zor olmadığı bir çağda Türkiye vatandaşı olarak belli şart ve amaçlara uygun şekilde herkes vize alabilmektedir. Ayrıca aşağıdakilere dikkat ettiğiniz sürece herhangi bir sorun yaşamayacağınıza da emin olabilirsiniz:

 • Lütfen işlemler sırasında gerekli evrakların tamamını bulundurmaya ya da temin etmeye özen gösterin. Çünkü eksik tek bir evrakın dahi vizenizin onaylanmamasına neden olacağını unutmayın.
 • Ayrıca sigorta maliyetlerinin gidilecek lokasyon ve yaş gibi faktörlere göre değişebileceğini de mutlaka aklınızda tutun.
 • Son olarak da VFS Global üzerinden de yapabileceğiniz tüm başvuruların sonuç süreçlerinin birbirinden farklı olduğunu bilin. Ancak yine de ortalama bir sayı ile burada 15 iş günü gibi rakamların oluşabileceğini de mutlaka hatırlayın ve planlarınızı da başvurularınızı da buna göre ayarlamaya çalışın.

VFS Global Hakkında

Hem Schengen ülkelerinde hem de Kanada’daki büyükelçiliklerde çoktan anlaşma sağlamış olan VFS Global sadece ülkemizde değil evrensel anlamda birçok yerde sözü geçen etik bir firmadır. Üstelik benimsedikleri diplomatik misyon açısından da bugüne kadarki varlıklarını oldukça iyi derecede sürdürmeyi başarmışlardır.

Yeni edineceğiniz vizeler açısından ise VFS Global hizmet verdiği aracılık konusunda fazlasıyla tecrübeli ve artık alanında uzman sayılan bir mertebededir. Bu da problemsiz bir vize ve pasaport süreci anlamına gelmektedir.

VFS Global İle Birlikte Alabileceğiniz Vize Türleri

VFS Global ile birlikte edinebileceğiniz vize türlerini iki grup altında incelemek mümkündür. Bunlar kısa süreli vizeler ve uzun süreli ulusal vizelerdir.

Kısa süreli vizeler genellikle “iş vizesi” ve “turistik vize” amaçlı olup gerekli görüldüğünde “aile ve arkadaş ziyareti” ile “kısa süreli eğitim” adı altında da değerlendirilebilinmektedir. Ayrıca “transit” amaçlı olarak özellikle “tır şoförleri” tarafından tercih edilen vizeler de kısa süreli sayılıp VFS Global ile rahatlıkla elde edilebilinmektedir.

Uzun süreli vizeler ise genellikle “eğitim vizesi” ve “aile birleşimi” başlığı altında incelenmektedirler. Bununla birlikte “çalışma vizesi” de yine VFS Global çatısı altında temin edilebilinmektedir.

Uyarı: Firmamızın VFS Global ile hiç bir ilgisi olmamaktadır. Firmamız sizlere vize başvurularında danışmanlık, evrak kontrolu, seyahat sigortası, otel, uçak gibi seyahat için gerekli rezervasyon ve vize işlemleri takibini ücretli olarak hizmet sunmaktayız.

VFS Global Gerekli Evraklar

 •   Schengen ülkeleri için vfs global vize başvuruları gidiş tarihinden en fazla 60 gün öncesinde kabul edilecektir. Gidiş tarihine 60 gün ve üzeri bir süreç varsa, yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. 
 •   Buna ek olarak, vize başvurularının seyahat tarihinden, en az onbeş(15) gün öncesinde yapılması gerekmektedir. Çok acil olan durumlarda başvurunun aciliyetini belirten bir dilekçe ve aciliyet durumunu belgeleyen evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru yapılabileceğine elçilik karar verecektir. Acil olmayan ya da aciliyeti belgelenemeyen durumlarda on beş(15) günden az olan süreçlerde başvuru yapılamayacaktır. 
 •   Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Schengen Vizesi başvuru formu 
 •   Geçerli pasaport (son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 sayfası boş, Schengen alanını terk etmeyi düşündüğünüz tarihten itibaren en az 90 gün daha geçerli olan) 
 •   Pasaportun resimli sayfasının ve işlenmiş tüm sayfalarının fotokopileri (eski pasaportunuz mevcut ise son 3 yıla ait Schengen vizelerinin fotokopileri, giriş-çıkış kaşeleri dahil).
 •   Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 
 •   2 adet biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz, 3,5 cm x 4,5 cm boylarında, yetişkinler için son 6 ay, 12 yaş altı çocuklar için son 3 ay içerisinde ve gözlüksüz olarak çekilmiş) (sitedeki fotoğraf özellikleri kısmından ulaşabilirsiniz).
 •   Seyahat süresini kapsayan, teminat limiti en az 30.000 Euro olan ve Schengen ülkelerinde geçerli antetli kağıda basılmış, ıslak imzalı kaşeli Seyahat Sağlık Sigortasının orijinali. Seyahat sağlık sigortasında, ‘Vefat halinde cenazenin defni veya yurtdışından nakil giderleri poliçede belirtilen şekilde karşılanır’ maddesi veya bu maddenin içeriğinin genişletilmiş hali bulunmak zorundadır. 
 •   Yurda giris/çikis belgesi (e-devleten kabul edilir).
 •   Protokol yazısı(ilk defa yurt dışına çıkan başvuru sahipleri ve yine vize başvurusunda kullanacak olduğu pasaportunda hiç schengen vizesi bulunmayan başvuru sahiplerininde pasaport protokol yazısı getirmeleri istenir.)Pasaport protokol yazısı ilçe nüfus müdürlüklerinden temin edilebilir.
 
NOT: DAHA ÖNCEKİ PASAPORTUNUZDA SCHENGEN VİZENİZ VARSA VE ŞU AN BAŞVURU YAPTIĞINIZ PASAPORTUNUZDA SCHENGEN VİZESİ YOKSA YİNE DE PASAPORT PROTOKOL YAZISI GETİRMENİZ GEREKMEKTEDİR..
Ulaşım, Sponsor ve Konaklamaya İlişkin Belgeler 
 •   FİYAT TUTARI görünen Gidiş/Dönüş uçak/tren/otobüs/feribot bilet rezervasyonu.Biletler mutlaka barkodlu olmalıdır.Rezervasyon numaraları veya PNR numaraları gözükmelidir.(Orijinal bilet talep edilebilir.)
 •   Turla seyahat edilecekse,turun orijinal makbuzu(tura ne kadar ödeme yapıldığını gösteren), tur programı, ulaşımın gerçekleşeceği aracın sigortası, ruhsatı, taşıt kartı,yeşil sigortası, B1/B2 belgeleri, şoförlerin ulusal ve uluslararası sürücü belgeleri ile geçerli vize fotokopileri (işlenmiş tüm sayfalarının fotokopileri), tüm yolcuların listesi, tüm otel rezervasyonları talep edilir.(Bütün tur belgeleri ıslak imzalı kaşeli olmak zorundadır.)
 •   Seyahat araba ile (şahsa ya da şirkete ait) gerçekleşecek ise: Ruhsat fotokopisi ve fotokopi üzerine ruhsat sahibinin seyahat planını açıklayan yazısı ve aracı kullanacak kişiye ait uluslar arası yeni ehliyet fotokopisi eğer ehliyet yeni değilse başvuru sahibinin beynelmilel getirmesi gerekmektedir.Aracın yeşil sigorta fotokopisi. (araç başvuru sahibine ait değilse; kişinin aracı kullanabileceğine dair noter onaylı vekaletname sunulmalıdır).
 •   Seyahat tekne ile gerçekleşecek ise: Tekne başvuru sahibine veya aile bireylerine ait ise, bağlama kütüğü ya da tonilato belgesi, teknenin geçerli sigortası, kaptana veya tekneyi kullanacak kişiye ait kaptanlık belgeleri ve vize fotokopisi. Tekne farklı bir şahsa ya da şirkete ait ise, belirtilen evraklara ek olarak tekne sahibinden davet yazısı gerekmektedir(gidiş-dönüş tarihi ve davetli kişilerin ad soyadları yazıda geçmelidir). Ayrıca tekne kiralık ise ek olarak kira sözleşmesi sunulmalıdır. 
 
NOT:Eğer seyahat süresince teknede kalınacak olunsa bile bu belgelerin hazırlanması gerekmektedir.
 •   Otel rezervasyonu. Tarihler bilet ile uyumlu olmalı ve fiyat mutlaka belirtilmelidir. (Otel için ödeme makbuzu talep edilebilir).

Meslek Belgeleri:

 •   Çalışanlar için gerekli belgeler:
 •   Şirketin antetli kağıdιna yazılmış, kişinin pozisyonunu, işe başlama tarihini, maaşını, izinli olduğu süreyi ve dönüşünde işe devam edeceğini teyit eden mektup (orijinal ve güncel olmak zorunda).
 •   Son 3 aylık maaş bordrosu (bordro; orijinal bordro olmalı,ıslak imza ve kaşeli olmak zorundadır), işe giriş bildirgesi, detaylı 4A hizmet dökümü (e-devletten barkodlu ya da SGK’dan ıslak imza ve kaşeli). Maaş alınan bankanın en az son 3 aylık hesap dökümü. (Islak imzalı kaşeli, banka şubesinden alınmış imza sirküleri) Bakiyeli olması gerekmektedir. Dökümde maaş yatışı gözükmelidir.
 
 •   İşe yeni başlanması durumunda, daha önceki işyerinize ait bilgiler ve maaş bordroları ek olarak sunulabilir.
 •   Çalıştığı işyerinin güncel Ticaret Odası Kaydı, Sicil Gazetesi Kopyası, Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Faaliyet Belgesi (Bütün işyeri evraklarının son 6 ay içinde alınmış olması gerekmektedir) Sözleşmeli çalışan ise: Belirtilen evraklara ek olarak sözleşme fotokopisi gerekmektedir.
 •   Kamu çalışanı için gerekli belgeler:
 • Çalıştığı resmi kurumun antetli kağıdına yazılmış seyahat amacını, ne kadar zamandır bu kurumda çalıştığını, maaşını, izinli olduğu tarihleri ve bu iznin ücretli ya da ücretsiz olduğunu belirten yazı (orijinal ve güncel), kimlik kartı ve fotokopisi (çalıştığı kurumun) Son 3 aylık maaş bordrosu, SG 4c hizmet dökümü (detaylı ve barkodlu) . Maaş alınan bankanın en az son 3 aylık hesap dökümü. (Islak imzalı kaşeli, banka şubesinden alınmış imza sirküleri) Bakiyeli olması gerekmektedir. Dökümde maaş yatışı gözükmelidir.
 

  Şirket sahipleri için gerekli belgeler: 

 • Şirketin Ticaret Odası Kaydı, Sicil Gazetesi Kopyası (ortak olarak kişinin isminin geçtiği), Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Faaliyet Belgesi (Bütün işyeri evraklarının son 6 ay içinde alınmış olması gerekmektedir) Ayrıca şirketin antetli kağıdına yazılmış, ıslak imzalı, kaşeli, orijinal dilekçe. 
 • SGK 4a/4b hizmet dökümleri (detaylı ve barkodlu). Bakiyeli Şahsi banka hesabı ve Şirket banka hesabı.(Islak imzalı kaşeli, banka şubesinden alınmış imza sirküleri). En az son 3 aylık. 

  Çiftçi için gerekli belgeler:

 • Ziraat Odası tarafından verilen güncel çiftçi belgesi ,kişinin tarlası olduğunu gösteren belge. E-devletten kare barkodlu hizmet dökümü. Bakiyeli şahsi banka hesabı. Islak imzalı, kaşeli, banka şubesinin imza sirkülerli.

  Emekli için gerekli belgeler:

 • Son 3 aylık emekli maaşını gösterir ıslak imza-kaşeli banka hesap dökümü(bankadan imza sirküleri alınmalı), SGK’dan alınmış ıslak imza kaşeli emeklilik belgesi veya e-devletten emekliliği gösterir kare barkodlu hizmet dökümü.
 

Avukatlar için gerekli belgeler:

 
 • Islak imza kaşeli baro belgesi, avukatın şahsına ait imza sirküsü, vergi levhası. E-devletten kare barkodlu hizmet dökümü. Bakiyeli şahsi banka hesabı. Islak imzalı, kaşeli, banka şubesinin imza sirkülerli.
 
NOT: Sunulan bankalar en fazla 7 günlük olmalıdır.

  Öğrenciler için gerekli belgeler:

 • Yeni tarihli öğrenci belgesi, öğrenim zamanı gidiliyor ise okuldan izin yazısı (orijinal)
 • Ayrıca sponsorun tüm evrakları dosyaya eklenir (sponsor kendisi başvuru yapıyor gibi) Sponsordan masrafların kendisi tarafından karşılanacağını belirten dilekçe, Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği. (sponsor olarak öncelikle ebeveynlerin, daha sonra diğer birinci derece yakınların evrakları istenir; eğer bu kişilere ait herhangi bir evrak sunulamıyorsa farklı bir kişinin sponsorluğu kabul edilebilir-yakınlık varsa nüfus kayıt örneği ile belgelenmelidir). 
 
NOT:Üniversite öğrencileri öğrenci belgelerini e-devletten kare barkodlu almalıdırlar. 

  Çocuklar için gerekli belgeler: 

 • Çocukların sponsorlarının tüm evrakları dosyaya eklenir (Sponsor kendisi başvuru yapıyor gibi tüm evraklar, sponsorluk dilekçesi ve yakınlığın nüfus kayıt örneğiyle belgelenmesi istenir). İlk ve Orta öğretimde okuyan başvuru sahipleri için; Okul zamanı seyahat edilecekse MUTLAKA okuldan orijinal izin yazısı getirilmelidir.
 •   Boşanmış çiftler için: çocuğun velayetini gösteren mahkeme kararının orijinali gerekmektedir 

  Ev hanımı için gerekli belgeler:

 • Başvuru sahibi evliyse, masraflarının eşi tarafından karşılanması durumunda sponsor olan eşin tüm evrakları, sponsorluk dilekçesi ve Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği eklenmelidir. (**Yolcunun evraklarında soyadı farklılığı olması durumunda öncelikle KİŞİNİN YENİ SOYADI İLE PASAPORTUNDA YAZAN SOYADI AYNI OLMALIDIR. Farklı soyadının nedeni evlilik ise evlilik cüzdanı fotokopisi, boşanma ise boşanma evrakının fotokopisinin dosyaya eklenmesi gerekmektedir).

  Çalışmayanlar için gerekli belgeler:

 • Çalışan eşe/ebeveyne/yakına ait, mesleki ve maddi belgeler ile masrafların karşılanacağına dair dilekçe. (sponsor kendisi başvuru yapıyor gibi tüm evraklar istenir, yakınlık varsa Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğiyle belgelenmelidir) 
 

Maddi belgeler:

 •   Ekonomik durumunuzu belirten belgeler: Son 3 aylık, bakiyeli, ıslak imza ve kaşeli, güncel banka hesap dökümü (Başvuru sahibine ait olmalıdır - sponsor varsa sponsora, iş amaçlı başvuru ise ve masrafların şirket tarafından karşılanacağını belirten dilekçe varsa şirkete ait olabilir) Ayrıca sunulan banka dökümünün imza sirkülerinin bulunması zorunludur.Kişi çalışan ise en az son 3 aylık maaş hesabını da (Alınan maaş hesap hareketlerinde görünecek şekilde) ıslak imzalı kaşeli ve bankadan imza sirküleri alınmış şekilde sunmalıdır.

  Gerekli diğer belgeler: 

 •   Başvuru sahibi tarafından yazılan seyahat amacını belirten dilekçe. (Seyahat masrafları başkası veya ebeveyn tarafından karşılanıyor ise karşılayan kişi tarafından yazılan dilekçe) 
 •   Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (kendi bilgilerinize ek olarak anne, baba, kardeş, eş ve çocuklarınızın, yani kısaca diğer aile bireylerinin doğum yerlerinin ve doğum tarihlerinin liste halinde gözükmesi gerekmektedir. Açık adres bilgileriniz‘Yerleşim Yeri’ ibaresinin yanında görülebilmelidir. Evlendikten sonra soyadı değişikliğine maruz kalan kişilerin kızlık soyadının ve yabancı uyruklu veya çifte vatandaşlığı olan kişilerin diğer vatandaşlık bilgilerinin açık ve anlaşılır bir biçimde eksiksiz olarak gözükmesi gerekmektedir).
İkametgah belgesi(e-devletten barkodlu ya da Nüfus İl Müdürlüğü’nden ıslak imza kaşeli alınabilir).
Vizesi olan biriyle seyahat ediliyorsa seyahat edilen kişinin geçerli vize fotokopisi
Başvuru sahibi Yabancı Uyruklu ise:
Yukarıda belirtilen durumlara ek olarak Türkiye’deki oturma izni veya varsa çalışma izni gerekmektedir. 
 

Ek Durumlar

 •   Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise: Tek başına başvuru yapacak ise, her iki ebeveynden noter tasdikli muvafakatname gerekmektedir. Eğer bir ebeveyn, çocuğuyla beraber başvuruda bulunuyorsa (diğer ebeveyn başvuruda bulunmuyorsa), başvuruda bulunmayan ebeveynden noter tasdikli muvafakatname gerekmektedir. (Ebeveynlerden birinin ya da her ikisinin geçerli vizesi bulunması durumunda -çocukla beraber seyahat edilsin ya da edilmesin- beraber başvuruda bulunulmadığı sürece muvafakatname sunulmalıdır ve muvafakatnamenin son 6 ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir.
 • Her iki ebeveynle beraber vize başvurusunda bulunuluyorsa, muvafakatname gerekmemektedir ancak reşit olmayan başvuru sahiplerinin başvuru formuna her iki ebeveynin de imza atması gerekmektedir. 
 • Reşit olmayan başvuru sahibinin anne/babası ayrıysa ve velayeti olan ebeveyn vize başvurusunda bulunuyor ise velayete sahip olmayan ebeveynden de noter tasdikli muvafakatname gerekmektedir. Ek olarak boşanma kararının orijinali sunulmalıdır.
 
Uyarı: Firmamızın VFS Global ile hiç bir ilgisi olmamaktadır. Firmamız sizlere vize başvurularında danışmanlık, evrak kontrolu, seyahat sigortası, otel, uçak gibi seyahat için gerekli rezervasyon ve vize işlemleri takibini ücretli olarak hizmet sunmaktayız.