Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Vietnam Vizesi Vietnam Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Vietnam Vizesi
Vietnam Vizesi

Vietnam vizesi, Vietnam vize başvurusu, Vietnam vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

 

 Vietnam Vizesi

 

            Vietnam’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının alabileceği Vietnam vizesi türleri turistik amaçlı vize, akraba/aile ziyaret vizesi ve ticari vizedir. Ticari vizeleri alabilmek için Vietnam’da bulunan ticari geçerliliği olan bir kuruluşun davet mektubu gerekmektedir. Bu mektup konsolosluk tarafından istenen tüm bilgilere sahip olacak şekilde yazılmalıdır. Aile ziyareti vizelerinde davetin Vietnam’da oturma izni olan kişiler tarafından yapılması gerekir. Turist vizelerinde de bir tur şirketi ile seyahat edilecekse şirketin dilekçesi, bireysel olarak seyahat yapılacaksa da otel ve konaklama bilgilerini içeren rezervasyon belgeleri talep edilmektedir. Vize türüne bağlı olarak istenen evraklar ve vizenin onaylanma süreci de değişebilir. Vietnam için kapıda vize ya da elektronik vize uygulaması bulunmamaktadır. Vietnam vizesi almak isteyen herkes bireysel olarak başvuru formunu doldurmalıdır.

 

 Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

 

            Vietnam’a gidiş vizesi için ziyaret amacını ve dolayısı ile vize türünü belirleyen başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formuna aracı kurumların web sitelerinden de ulaşılabilir. Formun nasıl doldurulacağı hakkında bilgi sahibi değilseniz ya da ilk kez vize başvurusu yapıyorsanız aracı kurumlar ile çalışmanızda fayda vardır. Bu kurumlar vize konusunda yetkili ve tecrübeli oldukları için hem zaman hem de para kaybı yaşamanızı önlerler. Başvuru formu ile beraber vize tipine özel istenen belgeler ile bir dosya hazırlanmalı ve verilen randevu gününde belgeler konsolosluğa teslim edilmelidir. Konsolosluklar gerekli görürlerse sizi vize görüşmelerine çağırabilir ve ziyaret amacınızı sözlü olarak sizden öğrenmek isteyebilir.

 

Vietnam

 

            Vietnam ülkemiz vatandaşlarından vize isteyen ülkelerden birisidir. Vietnam’a gitmek isteyen bordo (umumi) pasaporta sahip vatandaşlar için vize zorunluluğu varken diplomat (siyah), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaportlu vatandaşlar ülkeye vizesiz şekilde girebilirler. Vize muafiyeti ise 90 gün ile sınırlıdır. Bordo pasaportlu tüm vatandaşlar Vietnam konsolosluğu ile gerekli görüşmeleri yaparak vizelerini alabilirler. Konsolosluk yetkililerinden vize konusunda bilgi alınabilirken vize alma konusunda yetkili olan aracı kurumlar ile de çalışılabilir. Bu kurumlar konsolosluklardan sonra en yetkili kurumlardır. Vietnam konsolosluğu randevu sistemi ile görüşmeler yapmaktadır.