Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Yemen Vizesi Yemen Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Yemen Vizesi
Yemen Vizesi

 Yemen vizesi, Yemen vize başvurusu, Yemen vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.


Yemen Vizesi

 

            Yemen ziyaretlerinde birçok ülkede olduğu gibi vize zorunluluğu bulunmaktadır. Bordo (umumi) pasaporta sahip vatandaşların Yemen’e giriş için seyahat amacına ve türüne göre vize alması gerekirken yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomat) pasaportlu vatandaşların vize almasına gerek yoktur. Bu vatandaşlar 90 günü aşmamak sureti ile Yemen’de konaklama ve giriş çıkış yapabilirler. Yemen vizesi almak için konsolosluk tarafından istenen evrakların ne olduğu bilinmeli ve evraklar eksiksiz tamamlandıktan sonra başvuru gerçekleştirilmelidir.

 

 Yemen Vizesi İçin Geçerli Evraklar

 

            Yemen’e giriş için 3 çeşit vize bulunmaktadır. Kısa süreli vize olarak da adlandırılan bu vizelerden ilki turistik vize, ikincisi ticari vize ve üçüncüsü de aile/akraba ziyaret vizesidir. Her bir vize aslında sizin ülkeye girme sebebinizi ve amacınızı belirler. Vize türüne göre sizden istenecek evraklar ya da vize başvurunuzun değerlendirme süreci de değişkenlik gösterebilmektedir. Yemen vizesi almak için seyahatten sonra en az 6 ay güncel kalacak pasaportunuz ve 3 adet biyometrik fotoğrafınız gerekmektedir.

 

            Bunların yanı sıra turistik vize için doldurulan başvuru formu, öğrenci ise okuldan alacağı öğrenim belgesi, çalışıyor ise iş yerinden alacağı sgk döküm belgesi, firma sahibi ise de resmi gazete, vergi levhası fotokopisi ve imza sirküsü gibi faaliyeti gösterir belgeler istenir. Aynı zamanda her tür vize başvurusu için standart olarak Yemen’e gidiş ve dönüş tarihlerinizi de içeren uçak bileti rezervasyonu ve konaklama rezervasyonu için evraklar teslim edilmelidir.

 

            Sizin ülkeye girişinizi temin eden bu evrakların doğru olması vize almanızı kolaylaştırır ve bekleme sürenizi de kısaltır. Turistik vize tipinde sağlık kuruluşundan alacağınız seyahate engeli bulunmamaktadır raporu de gereklidir. Ticari vize başvurusunda varsa sempozyum, seminer ya da toplantılara dair resmi kurumlarca onaylanmış davetiye ve bildiriler vize sürecini hızlandırmaktadır. Aile/akraba vizesi başvurularında Yemen’de yapılacak resmi sorgulamalar ve kontroller vize sürecini uzatabilmektedir.