Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Yeni Zelanda Vizesi Yeni Zelanda Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Yeni Zelanda Vizesi
Yeni Zelanda Vizesi

 Yeni Zelanda vizesi, Yeni Zelanda vize başvurusu, Yeni Zelanda vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.


Yeni Zelanda Vizesi 

 

            Yeni Zelanda’ya gitmek isteyen vatandaşlarımız vize için gerekli olan tüm evrakları eksiksiz ve doğru bir biçimde topladıktan sonra yaklaşık olarak 25 iş günü ile 35 iş günü arasında cevap alırlar. Bu süre talep edilen vize türüne göre de değişebilir. Yeni Zelanda vizesi turizm, ticaret, aile/akraba ziyareti ya da eğitim amaçlı olabilir. Üniversite ya da dengi okul eğitimi için Yeni Zelanda’ya gidecek kişiler uzun süreli vize tipine başvurmalıdır. Daha kısa süreli kurs ve dil okulu gibi eğitim kurumları için gidilecek süreye göre kısa süreli vizeye de izin verilebilmektedir. Alacağınız vize aynı zamanda ülkeye giriş sebebinizi de belirler.

 

            Seyahatiniz boyunca vizeniz ve pasaportunuz yanınızda olacağı için almış olduğunuz vizenin amaca uygun olması ve size yasal anlamda sorun yaratmaması gerekir. Bu sebeple vize başvurusunda belirtilen vize tipi önemlidir. Yeni Zelanda vizesi başvuruları değerlendirilirken de bu amaca uygun belgeler talep edilir. Belgelerin güncel olması, anlaşılır olması, doğru olması ve tam olması vizenizi kısa süre içinde almanızı sağlar. Alınacak vize türü için gerekli evraklar vize başvurusunda yetkili olan güvenilir aracı kurumlardan da e-mail ya da telefon yolu ile öğrenilebilir. Aracı kurumlar aynı zamanda sizin için Yeni Zelanda vize randevusu alma ve kabul edilen vize başvurularından sonra pasaportunuzu size ulaştırma gibi konularda yetkilidir.

 

 Yeni Zelanda Vizesi Reddedilirse Ne Yapılır?

 

            Başvuru yapmış olduğunuz vize türü size verilmezse ret sebebine bağlı olarak tekrar başvuru yapılabilir. Evrak eksikliği ve güncelliği ile ilgili yaşanan problemler başvuru aşamasında düzeltilebilir ancak vize talebinin güvenlik ya da başka bir sebepten uygun bulunmaması halinde ret cevabını kabul etmek ve belirli bir süre sonra tekrar başvuru yapmak gerekir. Genelde vize başvuruları kişilerin ülkeye geri döneceklerine dair somut kanıt ve belgeler olduğu zaman daha kolay verilmektedir. Bu nedenle de özellikle uçuş ve otel rezervasyonu gibi bilgiler ya da meslek ve çalışma durumunuz ile ilgili belgeler yeterince açık ve anlaşılır olmalıdır.