Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0421     Dolar Satış: 6.0663
      |      
Euro Alış: 6.7501     Euro Satış: 6.7772
Diğer Ülkeler


Yunanistan Vizesi Yunanistan Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Yunanistan Vizesi
Yunanistan Vizesi

Yunanistan vizesi, Yunanistan vize başvurusu, Yunanistan vize randevu işlemleri ve Kosmos vize hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru hattımızı 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Önemli Not: Mesai saatleri dışında Online Randevu Formu aracılığı ile vize başvurunuz için Randevu alabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi

 

Yunanistan vizesi de tıpkı diğer Schengen vizeleri gibi aynı segmentte değerlendirilmekte ve şartları bakımından onlara çok benzemektedir. Ayrıca bu vizeyi almak isteyen kişiler için ilk ön koşul ise bordo pasaport sahibi olmalarıdır. Eğer bireyler en fazla 90 günlük bir süreç için Yunanistan merkezli bir seyahat planlıyorlarsa gezi tarihinden uzun bir süre önce başvuru yapmalı ve gerekli evrak ile geriye kalan tüm belgeleri toparlamalıdırlar.

Yunanistan vizesi için yapılacak başvurular ise doğrudan Yunanistan Başkonsolosluğu adresli bir rota izlemelidir. Çünkü VFS Global ile birlikte bizler de dahil olmak üzere tüm akredite kurum ve merkezleri ancak aracılık edebilmekte ve başvuru sahiplerine bilgi vermenin ötesine geçememekteyiz. Buna karşılık süreç boyunca bizlerle yola çıkan tüm bireylere bilgi açısından destek sağlayabilmekteyiz.

 

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

 

Yunanistan vizesi alma zorunluluğu bulunmayan durumlar resmi pasaportları kapsamaktadırlar. Bunlar da Hususi, Diplomatik ve Hizmet pasaportları adı altında incelenmekte ve 180 günlük zaman dilimi içerisinde 90 günü geçmeme ön şartı ile kişi ya da kişilerin kullanımına sunulmaktadırlar. Üstelik yine burada da pasaport geçerlilik tarihi önemli bir yere sahip olup son Yunanistan seyahatinin hemen ardından en az 3 ay daha kullanılabilinir vaziyette bulunmaları gerekmektedir.

Yunanistan vizesi alabilmek için de bireylerin mutlaka VIS kaydının bulunması gerekmektedir. Bilindiği üzere VIS bir Bilgi Kayıt Sistemi’dir ve yurt dışı çıkacak hemen hemen herkes için ortak eylem ve yargılar beslemektedir. Bu bilgiden hemen sonra ise lacivert pasaportların vize başvuruları esnasında kabul görmeyeceği bilinmeli ve mutlaka bordo pasaporta sahip olmanın gerekliliği bir kez daha hatırlatılmalıdır. Ayrıca bu söz konusu bordo pasaport son 10 yıl içerisinde edinilmiş olmalı ve asla kullanım ve diğer nedenlerden kaynaklanan olumsuz etkilere maruz kalmış olmamalıdır. Çünkü hasar görmüş pasaport ve diğer evraklar başvuru esnasında vizelerin iptaline dahi yol açabilmekte ve aynı evrakların yenilenmesi yönünde konsolosluklardan bilgi gelebilmektedir. Son olarak da pasaportların en az 2 sayfasının boş şekilde ibraz edilmesi gerçek bir zorunluluğu oluşturmaktadır.

 

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu

 

            Yunanistan vize başvuru işlemlerinde en önemli evrak vize başvuru formudur. Özellikle Yunanistan Konsolosluğu vize başvuru formuna çok dikkat etmektedir. Resmi ve önemli bir evrak olan başvuru formu seyahat edecek olan kişiler ile ilgili tüm bilgileri içermektedir. Bu nedenle başvuru formunda yanlış ya da eksik bir bilginin olması vizenin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Vize işlemleri için bir ilk adım kabul edilen başvuru formu konsolosluk tarafından vize başvurusu yapacak olan kişilere sunulmaktadır.

 Yunanistan vize başvuru formu olmadan kişiler herhangi bir vize türü için başvuruda bulunamaz. Bu nedenle, öncelik vize başvuru formunun doğru şekilde doldurulmasıdır. Vize başvuru formu ile beraber ibraz edilen diğer evraklar da kesinlikle doldurulan bilgiler ile uyumlu olmak zorundadır. Aksi bir durum söz konusu olursa vize başvuru dosyası doğrudan başvuru sahibine iade edilecektir.

 

 Vize Başvurularında Önemli Detaylar

 

            Yunanistan vizesi için başvuru yapacak olan Lacivert Pasaport sahiplerinin vize başvuruları kabul edilmemektedir. Bordo pasaportlar ise maksimum 10 yıl önce alınmış olmalıdır. Ayrıca, bordo pasaportların en az 3 ay daha seyahat geçerliliğinin olması gerekmektedir. Vize işlemlerinde pasaportlarda en az 2 boş vize sayfası bulunmalı ve pasaportlarda herhangi bir oynama ya da yıpranma olmamalıdır. Vize başvurusu için verilen evrakların tamamı güncel olmalı en fazla 3 ay önce alınmış olmalıdır. Kişilerden istenilen tüm finansal evraklar konsolosluğun istediği şekilde düzenlenmiş olmalıdır.

 

 Yunanistan Vizesi ve Biyometrik Bilgi Kaydı

 

            Yunanistan ülkesi ve diğer tüm Schengen ülkeleri 2014 yılından itibaren Biometrik Bilgi Kaydı Sisteminde güvenlik sistemlerini yenilemiştir. Bu nedenle Yunanistan ve diğer Schengen ülkeleri vizesi için kişiler öncelikle biyometrik bilgi kayıtlarını ilgili birimlere ibraz etmek zorundadır. Eğer, kişiler daha önce biyometrik bilgi kayıtlarını ibraz etmişse vize başvurusu sırasında tekrar aynı bilgiyi ibraz etmek zorunda değildir. Çünkü, biyometrik bilgi kaydının 5 yıl geçerliliği bulunmaktadır. Fakat Yunanistan Konsolosluğu duruma göre başvuru yapan kişilerden tekrar biyometrik bilgi kaydı yani parmak izi bilgilerini isteyebilirler. Bu süreçte kişiler vize işlemlerinin devam etmesi adına bilgi kayıtlarını oluşturmak zorundadır. Aksi halde vize başvuru süreçleri ret cevabı ile sonlanabilir.

 

 Kosmos Yunanistan Vize Hizmetleri

 

Kosmos, Yunanistan Başkonsolosluğu ile çalışan konsolosluk adına vize başvurularınızı gören ve Yunanistan Konsolosluğu için Vize başvuru işlemleri, hazırlanılan evrakların teslimi ve parmak izi alımı, dosyanızın elçiliğe teslim edilmesi, pasaportun başvuru sahibine teslimi görevini oluşturan aracı kurumdur. 

 
Kozmos Vize Hizmetleri Yunanistan seyahatleri için bir tek İstanbul ve çevresinde yaşayan (Sakarya Artvin, Bartın, Ordu, Bayburt, Bolu, Çanakkale, Gümüşhane, Düzce, Giresun, , İstanbul, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, , Rize, , Samsun, Sinop, Zonguldak, Trabzon, Yalova,.) başvuru sahipleri adına İstanbul Yunanistan Konsolosluğuna evrak tesliminde araştırma sağlamak amacıyla kurulmuş bir kurumdur.Kosmos Vize de müracaat sonucu çıkma sureci başvuru türüne bakılırsa 3-15 gün arasında değişmektedir. Sonuç çıktığında Kosmos Vize ofisine Yunanistan konsolosluğu tarafından pasaportunuz teslim edilir. Ofisten pasaportunuzu teslim alabilirsiniz ya da kargo kanalıyla teslim edilmesini talep edebilirsiniz.