Haberler
İngiltere altın vizeyi askıya alıyor
Vizesiz Avrupa için kritik adım!
Nerelerdeyiz
Ankara
istanbul
Bursa
izmir
0850 495 04 60   |   Ücretsiz Çağrı Merkezi
Dolar Alış: 6.0383     Dolar Satış: 6.0625
      |      
Euro Alış: 6.7322     Euro Satış: 6.7591
Diğer Ülkeler


Zimbabve Vizesi Zimbabve Vizesi için Gerekli Bağlantılar
Zimbabve Vizesi
Zimbabve Vizesi

  Zimbabve vizesi, Zimbabve vize başvurusu, Zimbabve vize randevu işlemleri hakkında bilgi, gerekli evraklar ve vize başvuru formuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi ve belgeler için Online Randevu Formunu doldurabilir ya da hemen vize başvuru merkezimizi 0850 495 04 60 arayabilirsiniz.

Zimbabve Vizesi

 

             Zimbabve'ye gitmek isteyen kimseler turistik bir amaç taşıyor ise, turistik vizeye başvurmalıdır. Ancak ticari amaçlar taşıyan ziyaretler için ticari vizelere başvurulması gerekmektedir. Bu vize türlerinin dışında, ülkemizden diplomatik amaçlı yapılan ziyaretlerde diplomatik vizelerin alınması gerekmektedir. Ülkemizden bu ülkeye çalışma amacıyla giden kimselerin çalışma iznini içeren çalışma vizesini almaları gerekmektedir. Ayrıca oturma iznini içeren vizeler de bulunmaktadır. Yapılacak olan vize başvurularında amaçlara uygun biçimde vize talebinde bulunulması, işlemleri hızlandıracaktır.

 

 Zimbabve Vize Şartları Nelerdir?

 

             Vizeye başvuru yapılırken zimbabve vize başvuru formunun hatasız ve eksiksiz biçimde doldurulmasına ihtiyaç bulunmaktadır. Bu form ile beraber 1 adet biyometrik fotoğrafın da teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca ülkemizden Zimbabave'ye gidecek olan kimselerin bazı zorunlu aşıları yaptırmış olması şartı koşulmaktadır. Sarı Humma olarak adlandırılan hastalığın aşısının yapılması zorunludur. Bu aşının yanı sıra yapılması önerilen Hepatit A ve tetanoz aşıları sağlık yönünden büyük öneme sahiptir. Bunlara ek olarak sıtma aşısının yapılması tavsiye edilir. Vize başvurusunda aşıların yapıldığına dair belgeler konsolosluğa teslim edilmelidir.